İstanbul’un en kapsamlı güzellik merkezi Aslı Sadıkoğlu Nail Spa Beauty’da kişisel bakım seanslarınız için premium hizmet alın.

+90 (216) 266 70 80

info@aslisadikoglu.com

Cildi Güzelleştiren Meyveler (ID: 57)

Sağlıklı Bir Cilt İçin Mutlaka Tüketmeniz Gereken Meyveler

411 Görüntülenme0 Yorumlar

Sağlıklı ve parlak bir cilt için mutlaka diyetinize dahil etmeniz gerektiğini düşündüğümüz en iyi meyveleri paylaşıyoruz. Bu meyveler ile sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsiniz.

Cilt güzelliği için gereken özen öncelikle; vücut sağlığını korumak, dengeli ve düzenli beslenmektir. Sonuçta cildimiz bedenimizin bir parçasıdır. Özellikle cilde yararlı meyveler ile daha sağlıklı ve iyi görünen bir ten yapısına kavuşabilirsiniz. Peki cildi güzelleştiren meyveler hangileridir? Cilde faydalı meyveler nelerdir?

Cilt bakımı ve kişisel bakım seanslarınız için premium hizmet alın.
Aslı Sadıkoğlu Nail Spa Beauty

Portakal

Portakal kabuğunun güçlü suyu antioksidanlar açısından zengindir ve bu nedenle portakal kabuğu ezmesi bronzlaşmada çok etkilidir. Bunun dışında portakal, zengin bir C vitamini kaynağıdır ve her türlü ışık hasarıyla mücadelede son derece etkilidir.

Karpuz

Şeker ve lif içeren %92 sudan oluşan karpuz, sadece cildi nemlendirmekle kalmaz; C, A, B1, B6 ve likopen vitaminleri açısından da zengin olduğu için güneş hasarıyla da savaşır. Sıfır yağ ve ağırlıklı olarak su olmak, kişinin kendini tok hissetmesine ve dolayısıyla diyetini kontrol etmesine yardımcı olur. Karotenoidlerin ve flavonoidlerin varlığı cildin bağışıklığını da artırmaya yardımcı olur.

Kuru Erik

Kuru erik, lif içeriğinin yanı sıra A, K, B4 vitaminleri ve kalsiyum, magnezyum ve potasyum gibi temel mineraller açısından da zengindir. Yüksek lif ve potasyum varlığı, sağlıklı bir sindirim sistemi ile sonuçlanan uygun bağırsak hareketlerine yardımcı olur.

Bunun dışında kuru erik antioksidanlar açısından da zengindir ve bu nedenle cildin her türlü serbest radikal hasarıyla savaşmak için bağışıklığını artırmaya yardımcı olur.

Mango

Meyvelerin kralı olarak bilinen mangoların bu ünvanı boşuna değildir. A, C, E ve K Vitaminleri açısından zengin, flavonoidler ve beta-karoten mangolar sadece cilde pürüzsüz bir doku ve eşit ton kazandırmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda şekerli lifleri kabızlığı gidermeye yardımcı olur ve daha fazla sağlıklı bağırsak üretimine izin verir. Mango tüketmek, cilt hücrelerinizi yenilemeye yardımcı olur ve cildinizi gençleştirir.

Nar

Nar, demirin yanı sıra zengin bir B vitamini kompleksi kaynağıdır ve düzenli olarak yenilirse, sadece hemoglobini artırmakla kalmaz, aynı zamanda genel olarak vücudun bağışıklığının oluşturulmasına da yardımcı olur.

Narda bulunan ellagik asit, ilk etapta pigmentasyonun önlenmesine yardımcı olur ve dolayısıyla her türlü güneş hasarını önler.

Muz

Muz, içerdiği fosfor, potasyum ve magnezyum nedeniyle cildi iyileştirici özelliklere sahiptir, yani herhangi bir hasar durumunda cildin daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur.

Elma

Elmaların zengin bir antioksidan kaynağı olduğu ve serbest radikal hasarıyla savaşma konusunda çok etkili olduğu bilinmektedir. Buna ek olarak, elmalar ayrıca zengin A vitamini ve diyet lifleri, potasyum, kalsiyum ve magnezyum kaynağıdır.

Çilek

Doğal antioksidanların şimdiye kadar ki en iyi kaynağı olan çilek, fitokimyasallardan kaynaklanan hasarlara yardımcı olur. Genel olarak cildin sağlığını artırır. Çilekler sadece cilt bakımı için büyük bir etkiye sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda iyi akşam atıştırmalıkları için de uygundur.

Kivi

Kivilerin, genel olarak vücudun bağışıklığını artırma konusunda son derece faydalı olduğu bilinmektedir. Kivi aynı zamanda zengin C vitamini ve antioksidan kaynağıdır ve Kivi yemenin getirdiği cilt ışıltısı, bu eşsizdir. Kivinin ayrıca cilt kanseri ve kalp hastalıkları riskini azalttığı bilinmektedir.

Kırmızı Üzüm

Sadece cilt hasarıyla savaşmanın yanı sıra ten rengini açan bir meyve varsa o da kırmızı üzümdür. Kırmızı üzüm, yalnızca yaşlanma belirtileriyle savaşmakla kalmayan, aynı zamanda kolajen üretimine yardımcı olan ve dolayısıyla cildin sıkılığını artıran güçlü bir antioksidan olan zengin bir resveratrol kaynağıdır.

Ananas

Ananas, zengin bir A, C, K, B kompleks vitamini ve kalsiyum, potasyum ve fosfor kaynağı olmasının yanı sıra, iltihap önleyici ve iyileştirici özelliklere sahip enzimler içerir. Diyet lifinin varlığı tekrar sindirim sisteminin sağlığını artırmaya yardımcı olur ve dolayısıyla parlak bir cilde neden olur.

Önceki Yazı

Cilt Tipleri ve...

Benzer Yazılar

Cilt Tipleri ve Özellikleri (ID: 3412)

Cilt Tipleri ve Özellikleri Nelerdir?

Cilt tipi genetik tarafından belirlenir ancak diğer faktörlerden de etkilenerek zamanla değişebilir. Bu özelliklere

makyajin tarihcesi nedir

Makyaj Tarihçesi Nedir?

M.Ö. 4000 yılında, Eski Mısır’da ortaya çıktığı düşünülen makyaj, ilk olarak gözlere çekilen sürme

Yorumlar

Kişisel bilgileriniz gizli kalacaktır. Gerekli alanlar işaretlendi *

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare